Kto ponosi koszt zwrotu towaru?

Zgodnie z zasadami odstąpienia od umowy i nową ustawą koszty zwrotu ponosi kupujący (Zasady odstąpienia od umowy są dostępne na naszej stronie internetowej oraz dołączone do każdej przesyłki).

Czy skóry i futra farbują?

Wiele naszych skór jagnięcych i owczych jest delikatnie farbowanych po stronie futra i skóry. Może się więc zdarzyć, że barwione i kolorowe skóry jagnięce lub owcze, czy też kołdry ze skóry jagnięcej będą farbować. Dlatego nie używaj silnie barwionych skór na jasnych krzesłach lub na jasnych skórzanych sofach. To samo dotyczy jasnych ubrań.

Jak garbowane są skóry jagnięce?

Białe i szampańskie skóry jagnięce:
Garbowanie ałunem (białoskórnictwo)
Do garbowania ałunem (znanego również jako białoskórnictwo) od wieków wykorzystuje się naturalnie występującą sól potasowo-glinową. Ałun pozostawia wełnę skóry w możliwie naturalnym stanie. Po garbowaniu skóry są wybielane w pełni roślinnymi środkami. Oba procesy, czyli garbowanie organiczne oraz wybielanie, sprawiają, że skóra nie zawiera składników szkodliwych. Ponieważ garbnikiem są rozpuszczalne w wodzie sole mineralne, futra te nie mogą być prane, w przeciwnym razie strona skórzana może stwardnieć.

Kolorowe skóry jagnięce:
Nasze kolorowe skóry jagnięce są farbowane przez firmę BASF przy użyciu niemieckich chemikaliów. Są barwione w taki sam sposób jak np. skórzane buty w całej Europie. Nie stosuje się żadnych niedozwolonych garbników. Wszystkie nasze skóry jagnięce są wyprawiane w organicznych garbarniach w Tatrach Wysokich. Wysoka jakość i troska o zdrowie to nasze priorytety!

Medyczne skóry jagnięce:
Nasze skóry jagnięce garbowane medycznie są poddawane delikatnemu procesowi garbowania. Produkcja odbywa się bez chromianów lub mrówczanów glinu. Dlatego są one idealne dla niemowląt, pacjentów z chorobami reumatycznymi, osób na wózkach inwalidzkich, nadają się również jako nakładka na materac łóżka itp.

Czy skóra jagnięca nadaje się do prania?

Skóra jagnięca ma tę właściwość, że oczyszcza się samoistnie przy użyciu własnych tłuszczów. Pielęgnacja takiej skóry polega na wytrzepywaniu i szczotkowaniu jej starą szczotką do włosów. Może ją też wywiesić na świeżym powietrzu (uwaga: nie w pełnym słońcu).

Białe i szampańskie skóry jagnięce:
Ponieważ garbnikiem są rozpuszczalne w wodzie sole mineralne, futra te nie mogą być prane, w przeciwnym razie strona skórzana może stwardnieć. Dlatego zalecamy czyszczenie skór wyłącznie w profesjonalnych pralniach.

Kolorowe skóry jagnięce:
Nasze kolorowe skóry jagnięce można prać w pralce w 30 stopniach na programie do tkanin wełnianych/prania delikatnego. Polecamy do tego nasz specjalny środek do prania futer. Po praniu skóry nie należy wieszać, tylko położyć do wyschnięcia. Futro powinno być suszone powoli, a w czasie całego procesu stronę skórzaną należy, np. przeciągać po krawędzi stołu lub oparcia krzesła, by ponownie nabrała miękkości i elastyczności.

Medyczne skóry jagnięce:
Skóra może być prana w pralce w maksymalnie 30 stopniach na delikatnym programie lub ręcznie. Podczas suszenia zaleca się taki sam sposób działania, jak w przypadku skór kolorowych. Proszę również zapoznać się z instrukcją prania, znajdującą się na odwrocie medycznej skóry jagnięcej.

Moja skóra jagnięca ma zapach owcy i/lub ma drobne skazy, czy to normalne?

Skóry i futra to produkty naturalne. Nie pochodzą ze zwojów materiału, lecz są obrabiane ręcznie. Drobne skazy, takie jak delikatne otarcia, małe dziurki, blizny na skórze, różny typ włosia, różnice w umaszczeniu, oznaczenia itp. są całkiem normalne i nadają każdemu produktowy indywidualny charakter. Czymś normalnym jest również owczy zapach, ponieważ nasze skóry pochodzą z ekologicznych garbarni. Naturalne garbowanie jest dla nas niezwykle ważne, jednak na początku skóra może pachnieć trochę jak owca. Dzięki regularnemu wietrzeniu i szczotkowaniu włosia, a już na pewno po profesjonalnym czyszczeniu, ten zapach powinien zniknąć.

Gdzie jest moja przesyłka?

Po opłaceniu zamówienia towar zostanie wysłany natychmiast. Otrzymasz e-mail z numerem przesyłki od DHL. Możesz śledzić swoją przesyłkę online na stronie https://www.dhl.de/de/paket/information/sendungsverfolgung.html. Jeśli status przesyłki nie zmienia się w ciągu kilku dni, możesz skontaktować się z nami telefonicznie, a my od razu zajmiemy się Twoją sprawą.

Czy mogę wybrać metodę płatności odroczonej?

Oferujemy następujące metody płatności: PayPal, przelew bankowy i zapłata z góry.

Skąd pochodzą nasze skóry jagnięce?

Nasze skóry pozyskujemy z niemieckich owczarni w całej Bawarii. Wysoka jakość to dla nas priorytet. Wyprodukowano w Niemczech - Made in Germany! Skóry jagnięce są następnie garbowane w Tatrach Wysokich w Polsce.